Medarbetare

Vi är TellusTax

Andreas Månsson

Skatterådgivare, Partner
+46 70 318 96 57
andreas.mansson@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Andreas Nilsson

Skatterådgivare
+46 70 300 17 62
andreas.nilsson@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Britta Nordström

Skatterådgivare, Partner
+46 70 384 70 73
britta.nordstrom@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Ida Gabre Brånby

Skatterådgivare, Partner
+46 70 574 07 50
ida.gabrebranby@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Ida Westgren

Skatterådgivare, Partner
+46 73 540 92 45
ida.westgren@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Julia Forsgren

Skatterådgivare
+46 76-8011990
julia.forsgren@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Karl Ingemarsson

Skatterådgivare
+46 76 119 67 79
karl.ingemarsson@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Niclas Pålsson

Skatterådgivare
+ 46 73 029 27 19
niclas.palsson@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Royne Schiess

Skatterådgivare, Partner
+46 70 318 92 39
royne.schiess@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Sara Jacobsson

Skatterådgivare, Partner
+46 72 236 33 82
sara.jacobsson@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Sara Persson

Skatterådgivare
+46 70 216 66 19
sara.persson@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Thomas Bergman

Skatterådgivare, Partner
+46 72 717 97 11
thomas.bergman@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Tomas Karlsson

Skatterådgivare, Partner
+46 70 664 16 61
tomas.karlsson@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Victor Wasniewski

Skatterådgivare
+46 72 596 72 09
victor.wasniewski@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Andreas Månsson

Skatterådgivare, Partner
+46 70 318 96 57
andreas.mansson@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Andreas Nilsson

Skatterådgivare
+46 70 300 17 62
andreas.nilsson@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Britta Nordström

Skatterådgivare, Partner
+46 70 384 70 73
britta.nordstrom@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Ida Gabre Brånby

Skatterådgivare, Partner
+46 70 574 07 50
ida.gabrebranby@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Ida Westgren

Skatterådgivare, Partner
+46 73 540 92 45
ida.westgren@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Julia Forsgren

Skatterådgivare
+46 76-8011990
julia.forsgren@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Karl Ingemarsson

Skatterådgivare
+46 76 119 67 79
karl.ingemarsson@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Niclas Pålsson

Skatterådgivare
+ 46 73 029 27 19
niclas.palsson@tellustax.com
Kompetensområde: Fastighetsskatt
Läs mer

Royne Schiess

Skatterådgivare, Partner
+46 70 318 92 39
royne.schiess@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Sara Jacobsson

Skatterådgivare, Partner
+46 72 236 33 82
sara.jacobsson@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Sara Persson

Skatterådgivare
+46 70 216 66 19
sara.persson@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Thomas Bergman

Skatterådgivare, Partner
+46 72 717 97 11
thomas.bergman@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Tomas Karlsson

Skatterådgivare, Partner
+46 70 664 16 61
tomas.karlsson@tellustax.com
Kompetensområde: Moms
Läs mer

Victor Wasniewski

Skatterådgivare
+46 72 596 72 09
victor.wasniewski@tellustax.com
Kompetensområde: Inkomstskatt
Läs mer

Andreas Månsson

Skatterådgivare, Partner

Andreas har över 20 års erfarenhet av skatterådgivning inom momsområdet med fokus på stora och medelstora fastighetsbolag. Han arbetar bl.a. med due diligence och strukturfrågor vid transaktioner, löpande momsfrågor såsom frivillig beskattning, avdragsrätt för moms, internationell handel med varor och tjänster etc. Andreas har därutöver mångårig erfarenhet av skatteprocesser samt att bistå företag vid korrespondens med Skatteverket. Andreas anlitas därutöver för kurser och seminarier inom momsområdet.

CV